Magyarország harmadik legnagyobb folyóját, és a Duna legjelentősebb mellékfolyóját mutatjuk be cikkünkben.
Ausztriában, a Fischbachi-Alpokban ered. 95 km megtétele után Alsószölnöknél lép be hazánkba. Vízjárása meglehetősen szélsőséges. A Rába a felső szakaszán gyors folyású, majd később lelassúl. Az egyik legszeszélyesebb folyónknak tartják, hatalmas víz alatti forgókkal, őrvényekkel lepi meg a horgászokat. Tavasszal árvizeket okoz, míg nyár végén kis vizek jellemzik. A folyó szélessége 20 -50 m között változik, átlagmélysége pedig 2-3 m. A Rába szabályozásának következtében 73 kisebb "tó" található a folyó mentén, melyek többsége lefűzött holtág.
A Rába élővilága rendkívül gazdag és változatos. A medrét kavics, sóder és helyenként iszap fedi. Gyakorlatilag a folyó teljes hosszában kitűnő horgászhelyeket találunk, bár néhány üzemi területen tilos a horgászat.Erről részletes információt itt talál. A Rábában megtalálható halfajok száma 53, ezek közül jellemzők a márna, a paduc, a domolykó, a dévérkeszeg, a ponty, a balin, a süllő, a csuka és a harcsa. A környezetvédelmi munkának, a folyóparti üzemek ritkulásának köszönhetően egyre gyakrabban találkozhatunk védett halakkal is, köztük a selymes durbinccsal, a tarka gébbel, leánykoncérral. Ezeket a védett fajokat, valamint a méreten aluli kifogott halakat azonban, haladéktalanul és kíméletesen vissza kell helyezni a vízbe.
Az elvihető hal mennyisége felnőttek esetében 2+2+1db nemes + 6kg egyéb hal. Compóból legfeljebb 2 db vihető el. A hármas horog használata szakáll nélküli formában engedélyezett.
Horgászjegy vásárlási információk itt találhatók.