A gilisztafarm szinte ingyen van, mégis állandó a készleted a legjobbnak tartott csaliból!
1. Házikertben
A teendők? Egyáltalán nem nehéz felépíteni, és fentartani sem! Készíts hullámpalából 1-1,5m-es oldalú négyszöget. Erősítsd a palát a földebe vert fa karókhoz.A hullámpala helyett használhatsz furnérlapot vagy deszkát is használhatsz. A tenyészet aljába tegyél 15-30cm korhadó falevelet, ezután 5cm szarvasmarha vagy sertés trágyát, ezután földet terítsünk bele kb. 30cm vastag föld réteg kerüljön a tenyészetbe.Fontos!! Ne tegyünk sok frissen kaszált füvet a tenyészetbe, mert lebomlásakor hő keletkezik és a giliszták nem bírják ezt a hőt!! A legjobb giliszták vöröses színűek (nem trágyagiliszták!), ezekből elég 100-200db, s egy héten belül kb. 300-350db gilisztánk lesz. Mikor fehéren tekerődző gilisztákat látunk biztosak lehetünk abban, hogy a tenyészet sikeresen működik.
Aki nem rendelkezik kerttel az se szomorkodjon, mert akár vödörben, akár nagyobb virágcserépben is kialakíthatunk tenyészeteket, de itt a fent irtak törtrészeivel kell számolni. Fontos, hogy mindkét esetben a tenyészet földje nedves legyen, soha ne száradjon ki, de ne is tocsogjon a vízben. A szezon végén pedig lesz "A" osztályú virágföldünk is. Soha ne vegyünk ki, csak annyi gilisztát amennyire valóban szükségünk van. ( Ha a vödrös, vagy cserepes farmot választod, mindig fedd le lyukakkal ellátott fedővel!
2. A balkonon
A gilisztákat nem szabad nagyon hideg helyen tartani. Mivel a tenyészetnek nincs szaga, télen nyugodtan tartható pl. a garázsban is. Nyáron viszont a tűző naptól óvjuk őket, tartsuk a tenyészetet árnyékos helyen.
A tetőt tartsuk lecsukva, a giliszták a sötétséget kedvelik.
Természetesen ne feledjük a gilisztákat etetni.
Forrás: neocitran